BLOG

10.11.2017
Rekordowe zadłużenie Polaków

Rekordowe zadłużenie Polaków

Wszystko wskazuje na to, że większość naszych rodaków nie odnajduje się w świecie finansów, w tym nie potrafi zadbać o własny budżet. W praktyce oznacza to utratę kontroli nad własnym portfelem. Najczęściej stosowanym sposobem na wyjście z kłopotów jest zaciągnięcie kredytu lub pożyczki. To jednak zamiast pomóc, może zrzucić na barki zadłużonego jeszcze więcej problemów.

05.11.2017
Konta oszczędnościowe – alternatywa dla lokaty

Konta oszczędnościowe – alternatywa dla lokaty

Świadomość finansowa polskiego społeczeństwa wzrasta. Wielu z nas coraz bardziej interesuje się różnymi formami inwestowania czy oszczędzania zgromadzonego kapitału. Zaczynamy dostrzegać, że nikt nie zabezpieczy naszej przyszłości tak dobrze, jak my sami. Wszelkiego rodzaju zapewnienia ze strony państwa, że kiedyś czekać będzie na nas emerytura, a gospodarka kraju rozwinie się na tyle, że każdy znajdzie dobrze płatną pracę, w większości przypadków odbijają się już od ściany.

30.10.2017
Rodzaje kart płatniczych – wszystko co musisz wiedzieć

Rodzaje kart płatniczych – wszystko co musisz wiedzieć

Obecnie trudno wyobrazić sobie zakupy bez możliwości użycia karty płatniczej. Plastikowy pieniądz powoli wypiera z użycia gotówkę, do której przecież większość z nas była dotychczas niezwykle przywiązana. Teraz zależy nam na tym, aby płatność była szybka,  bezpieczna, prosta i bez poczucia, że wydaje się pieniądze.

26.10.2017
Jak zabezpieczać swoje karty płatnicze?

Jak zabezpieczać swoje karty płatnicze?

Transakcje bezgotówkowe stały się częścią naszego życia. Dziś niemal każdy z nas ma w portfelu kartę płatniczą, za pomocą której może uregulować rachunek w restauracji, na stacji benzynowej, zrobić zakupy w supermarkecie czy też uiścić opłaty za mieszkanie. Plastikowy pieniądz nie jest już dla nikogo atrakcją, spowszechniał, a co za tym idzie nie mamy poczucia, że możemy stracić pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym.

24.10.2017
Kredyt gotówkowy – jak wybrać i co trzeba wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – jak wybrać i co trzeba wiedzieć?

Według raportów Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A., kredyt lub pożyczkę zaciągnęło już kilkanaście milionów Polaków. Z roku na rok rośnie ogólne zadłużenie naszych rodaków. Instytucje bankowe oferują bardzo szeroki wachlarz usług. Każdy z klientów może znaleźć coś dla siebie, ale większość osób spośród możliwych sposobów zaciągnięcia zobowiązania wybiera kredyt gotówkowy. W czym tkwi jego istota oraz co dokładnie trzeba wiedzieć, zanim podejmie się decyzje o zadłużeniu?

20.10.2017
Faktoring dla firm

Faktoring dla firm

Pod brzmiącym zagadkowo pojęciem faktoringu kryje się recepta na problemy przedsiębiorców związane z nieuczciwymi kontrahentami. Usługa ta jest niczym innymi jak jednym ze sposobów finansowania bieżących wydatków firmy. To niezwykle atrakcyjne rozwiązanie dla firm, które mają problem z egzekwowaniem należności ze strony klientów.

17.10.2017
Zdolność kredytowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Zdolność kredytowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Według danych Biura Informacji Kredytowej Polacy coraz częściej sięgają po różnego rodzaju pożyczki czy kredyty. Instytucje finansowe walczą o każdego nowego klienta i pielęgnują współpracę z aktualnymi. Rynek bankowy jak i pozabankowy daje dziś ogromną liczbę możliwości wzięcia kredytu. Nie każdy jednak otrzyma tyle, ile potrzebuje. Kluczowe znaczenie w tym kontekście ma bowiem zdolność kredytowa.

15.10.2017
Zalety pożyczek ratalnych

Zalety pożyczek ratalnych

Zepsuła Ci się pralka, lodówka lub piekarnik? Nie masz pieniędzy na kupno nowego urządzenia, a jest ono niezbędne do prowadzenia gospodarstwa domowego? A może Twój samochód pilnie potrzebuje naprawy lub musisz kupić nowy, bo obecny nie nadaje się do jazdy? Ileż razy każdy z nas znalazł się w podobnej sytuacji. W chwili, gdy nasze konto straszy pustką, a lista natychmiastowych potrzeb rośnie, zastanawiamy się nad najlepszym wyjściem z finansowego dołka. Większość z nas wpada wówczas na pomysł zaciągnięcia niewielkiej, ale za to szybkiej pożyczki, zwanej potocznie chwilówką

12.10.2017
Windykacja krok po kroku – jak wygląda taki proces?

Windykacja krok po kroku – jak wygląda taki proces?

Zapewne każdy z nas spotkał się kiedyś z pojęciem windykacja. Nic w tym dziwnego, ponieważ w erze powszechnego zadłużenia Polaków termin ten wymawiany jest przy przeróżnych okazjach i w wielu sytuacjach. Dla większości kojarzy się on z innymi popularnymi słowami, takimi jak dłużnik, zobowiązanie, dług czy roszczenie. W tym tekście postaramy się wyjaśnić istotę tego pojęcia, a także krok po kroku wytłumaczyć cały proces dochodzenia roszczeń.

09.10.2017
Kredyt dla firm – co trzeba wiedzieć?

Kredyt dla firm – co trzeba wiedzieć?

W Polsce z roku na rok wzrasta liczba przedsiębiorców. Większość młodych biznesmenów zakłada jednoosobową działalność gospodarczą po to, aby nie pracować na etacie, lecz być „na swoim”. Zaczynają z głową pełną marzeń i planów, ale - w dużej mierze – także z zerami na koncie. Liczą na szybkie wypracowanie zysku i na to, że w przyszłości na swojej firmie będą zarabiać kokosy.

Ile pieniędzy potrzebujesz?

Kwota pożyczki

miesięcy

Okres spłaty

%

RRSO

%

oprocentowanie

opłata administracyjna (miesięcznie)

opłata przygotowawcza

odsetki do spłaty
pożyczki

m-cy

okres pożyczki

całkowita kwota
pożyczki

kwota do spłaty

pierwsza rata

kontaktnull@nullratkomatnull.pl
Raciborska 35 A, 44-200 Rybnik
Pytania i odpowiedzi