BLOG

30.03.2018
Marża na kredytach – o czym trzeba wiedzieć

Marża na kredytach – o czym trzeba wiedzieć

Każde zobowiązanie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Niewielu kredytobiorców zdaje sobie jednak sprawę z tego, jaką część ich należności stanowi prowizja czy marża lub wszelkie inne opłaty. Tymczasem instytucja bankowa musi na czymś zarabiać, co skutkuje naliczaniem przeróżnych kwot, które podwyższają wysokość kredytu. W poniższym tekście opowiemy o najbardziej popularnych opłatach. Przyjrzymy się z bliska między innymi marży.
29.03.2018
Leasing na samochód – alternatywa dla kredytu?

Leasing na samochód – alternatywa dla kredytu?

W Polsce z roku na rok rośnie liczba przedsiębiorców. Biznes staje się powoli modny i zapewnia wielu, szczególnie młodym Polakom, szansę na rozwój, zawodową wolność i o wiele wyższe zarobki niż na etacie. Początkującym i nie tylko firmom wychodzi naprzeciw coraz więcej instytucji, w tym także banki, firmy pożyczkowe czy też motoryzacyjne. Ciekawą i popularną możliwością dla działalności gospodarczych jest leasing samochodowy.
28.03.2018
Jak oszczędzać pieniądze zarabiając najniższą krajową?

Jak oszczędzać pieniądze zarabiając najniższą krajową?

O oszczędzaniu napisano już tysiące artykułów. Właściwie ciężko odkryć w tej materii Amerykę. Dlaczego więc, mimo licznych publikacji, kursów i porad, wielu z nas nadal nie potrafi zmusić się do odkładania pieniędzy? Większości nie motywują nawet marzenia, kwestie ambicjonalne czy też konieczność zabezpieczenia swojej przyszłości. Najczęściej pojawiającym się uzasadnieniem jest to, że zbyt mało zarabiamy. Tymczasem okazuje się, że nie w tym rzecz.
27.03.2018
Ile wziąć kredytu na budowę domu i od czego zacząć?

Ile wziąć kredytu na budowę domu i od czego zacząć?

Niemal każdy z nas marzy o własnym mieszkaniu lub domu. Nie dla każdego jest to jednak realne pragnienie. Główną przeszkodą na drodze do zakupu lub budowy przysłowiowych czterech kątów jest brak środków. Jednym z atrakcyjniejszych wyjść z niekorzystnej finansowo sytuacji jest pożyczenie paru groszy. Coraz więcej Polaków decyduje się więc na zaciągnięcie zobowiązania.
26.03.2018
Ile kosztuje ślub i wesele?

Ile kosztuje ślub i wesele?

To jeden z najcudowniejszych i najbardziej pamiętnych dni w życiu każdej pary. Trwające miesiącami przygotowania, rozsyłanie zaproszeń, wybór sukni ślubnej, tortu – w kilku słowach dopinanie wszystkiego na ostatni guzik to trudne, ale satysfakcjonujące wyzwanie. Wielu młodych ludzi, którzy chcieliby wreszcie stanąć na ślubnym kobiercu wyobraża sobie tę chwilę jako moment przełomowy. Za magiczną otoczką ślubu i wesela kryje się jednak mniej przyjemny aspekt – sfinansowanie całej uroczystości.

25.03.2018
Fundusze obligacji – inwestowanie w papiery wartościowe

Fundusze obligacji – inwestowanie w papiery wartościowe

Z pojęciem tym spotykamy się wielokrotnie, ale większości z nas wydaje się zupełnie abstrakcyjne. Tymczasem fundusze inwestycyjne zyskują sympatię coraz większego grona klientów. Ich podstawowym celem jest oczywiście pomnażanie wpłaconego kapitału, ale przy okazji mogą stać się początkiem inwestycyjnej przygody. Czym są i jak wygląda ich podział?

24.03.2018
Fundusz inwestycyjny – dobry sposób na pomnażanie oszczędności?

Fundusz inwestycyjny – dobry sposób na pomnażanie oszczędności?

Istnieje wiele sposobów powiększania swojego majątku. Wszystkie sprowadzają się naturalnie do inwestowania. To, ile jesteśmy w stanie zaryzykować dla pomnożenia kapitału, przekłada się później na wysokość realnych zysków. Coraz więcej osób przekonuje się do korzystania z różnego rodzaju produktów instytucji bankowych i nie tylko. Jednym z popularniejszych ostatnimi czasy jest fundusz inwestycyjny.

23.03.2018
Czy nadpłata kredytu się opłaca?

Czy nadpłata kredytu się opłaca?

Polacy coraz chętniej biorą różnego rodzaju pożyczki oraz kredyty. Najczęstszym powodem są naturalnie chwilowe problemy z płynnością finansową. Instytucje bankowe i nie tylko oferują zobowiązania na atrakcyjnych warunkach. Po podpisaniu umowy wielu kredytobiorców zadaje sobie jednak pytanie, czy możliwa jest wcześniejsza spłata należności? A przede wszystkim: czy to się opłaca?
22.03.2018
Co to jest „produkt strukturyzowany” i jak wykorzystać go w pomnażaniu swoich pieniędzy?

Co to jest „produkt strukturyzowany” i jak wykorzystać go w pomnażaniu swoich pieniędzy?

Pod tajemniczo brzmiącym pojęciem kryje się jeden z najpopularniejszych ostatnimi laty instrumentów finansowych. Coraz więcej Polaków korzysta z oferty, jaką proponują banki oraz instytucje pozabankowe. Mimo tego, że nie jesteśmy zbyt oszczędnym narodem, ci, którzy starają się odkładać na potem, prędzej czy później szukają sposobu, aby robić to skutecznie i z zyskiem. Czy produkt strukturyzowany jest w tym kontekście dobrym rozwiązaniem?
21.03.2018
Alternatywa dla lokaty bankowej – lokata strukturyzowana

Alternatywa dla lokaty bankowej – lokata strukturyzowana

Bardzo często spotykamy się z przykładami produktów finansowych, które przedstawia się nam jako dobrą alternatywę dla lokat bankowych. Nie inaczej jest w przypadku tak zwanej lokaty strukturyzowanej. Nie jest to nowa propozycja, ale właśnie teraz ta forma lokowania kapitału zyskuje pewną popularność. Czy warto z niej skorzystać? Jakie zagrożenie ze sobą niesie? W jakich sytuacjach założenie lokaty jest korzystne? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Ile pieniędzy potrzebujesz?

Kwota pożyczki

miesięcy

Okres spłaty

%

RRSO

%

oprocentowanie

opłata administracyjna (miesięcznie)

opłata przygotowawcza

odsetki do spłaty
pożyczki

m-cy

okres pożyczki

całkowita kwota
pożyczki

kwota do spłaty

pierwsza rata

kontaktnull@nullratkomatnull.pl
Raciborska 35 A, 44-200 Rybnik
Pytania i odpowiedzi