BLOG

published at

5 głównych zalet pożyczek online

5 głównych zalet pożyczek online
W życiu każdego człowieka może zdarzyć się sytuacja, w której dużą kwotę pieniędzy potrzebną do zrealizowania jakiejś nieoczekiwanej transakcji trzeba pozyskać w bardzo krótkim czasie.

 

Owszem, zawsze warto próbować pożyczyć od rodziny lub bliskich znajomych, ale powiedzmy sobie szczerze, nie zawsze jest to możliwe. Z oczywistych względów też, kierowanie się w takiej sytuacji do banku kompletnie mija się z celem, bo przecież tu chodzi o czas, a złożone procesy kredytowe potrafią trwać i trwać…

Doskonałym rozwiązaniem jest wówczas zaciągnięcie pożyczki pozabankowej, a zwłaszcza przez Internet. Taką możliwość daje chociażby ratkomat.pl. Poznaj 5 zasadniczych korzyści pożyczek online.

Pieniądze praktycznie „od zaraz”

W chwili otrzymania pozytywnej decyzji o przyznaniu wnioskowanej kwoty, możemy liczyć na przelew środków nawet w kilka minut później. Dodatkowym atutem jest tutaj także fakt, że formularz, na podstawie którego zapadnie decyzja o otrzymaniu kredytu, możemy złożyć w każdej chwili, bo przez Internet.

Nie musisz iść osobiście do siedziby firmy pożyczkowej

Ponieważ wniosek składa się w trybie online, nie traci się czasu na dotarcie do placówki stacjonarnej, która przecież funkcjonuje w określonych dniach i godzinach, z wykluczeniem weekendów i świąt. A przecież nagła potrzeba zastrzyku gotówki nie czeka na odpowiedni moment.

Minimum formalności

Pozyskiwanie pożyczki przez Internet charakteryzuje prosta procedura. Wystarczy wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej instytucji finansowej. Standardowo wymagane są tylko dane osobowe, adres zamieszkania i numer rachunku bankowego oraz informacja o zarobkach, a czasem nasza historia kredytowa i stan rodzinny. Jednak to, uzależnione jest od wysokości kwoty, o którą się ubiegamy.

Brak poręczycieli i BIK

Pożyczki pozabankowe nie są obostrzone zabezpieczeniem w postaci zaświadczeń o zarobkach poręczycieli. To kolejny argument za oszczędnością czasu i przysłowiowego „zachodu”. W przypadku tzw. „chwilówek” nie jest też wymagane, aby pożyczkobiorca nie widniał w rejestrze dłużników, a jego dane nie są sprawdzane w Biurze Informacji Gospodarczej.

Mini raty – szybkie spłaty

Pozostając jeszcze przy temacie chwilówek, warto odnotować, że ta forma pożyczki – zaciągniętej na niską kwotę – charakteryzuje się krótkim okresem spłaty zobowiązania. Ponadto, istnieje kilka rodzajów rat, między którymi możemy swobodnie wybierać w zależności od tego, czy chcemy zmniejszyć wysokość raty kredytu, czy podwyższyć zdolność kredytową.