BLOG

published at

Jaki kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek?

Jaki kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek?
Coraz częściej zdarza się, że budżet domowy wielu z nas obciążony jest dużą ilością kredytów. Potrzebujemy przecież gotówki nie tylko na wykupienie swojego własnego mieszkania, ale również na to, by zmienić samochód czy zakupić wymarzoną wycieczkę zagraniczną. By cieszyć się ze wszystkich tych dobrodziejstw, trzeba ponieść spore koszty. Łatwiej dokonać tego, kiedy wszystkie kredyty i pożyczki mają postać kredytu konsolidacyjnego. Co to takiego i jakie ma zalety?

Konsolidacja chwilówek

Kredyty krótkoterminowe są ostatnimi czasy bardzo modne. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim bardzo łatwo uzyskać je poprzez Internet, a jest to niezwykle wygodne. Nie trzeba odwiedzać placówki wybranego banku i rozmawiać z jej pracownikami. Dodatkowo wszystkie formalności załatwia się bardzo szybko. Trzeba jednak pamiętać, by zachować umiar w zadłużaniu się. Z czasem wydatki mogą znacząco przewyższyć nasze możliwości finansowe. Wówczas pozostaje jedynie konsolidacja chwilówek. Co to takiego? To połączenie większej ilości zobowiązań finansowych w jedno. Działanie to skutkuje ujednoliceniem stopy procentowej wszystkich długów. Równocześnie wydłuża się także okres spłaty. Wtedy możemy cieszyć się zmniejszeniem kosztów obsługi naszych zobowiązań. Całością zajmuje się wówczas tylko jedna instytucja finansowa. 

Kredyt na spłatę chwilówek

Najlepszym sposobem na uporanie się ze zwiększonymi wydatkami jest wzięcie odpowiednio przygotowanego kredytu. Przygotowany zgodnie z potrzebami konkretnego klienta, daje przede wszystkim swobodę. Cała kwota, którą należy uregulować, podzielona jest wówczas na dużą ilość rat, które łatwo spłacić. To na pewno rozwiązanie o wiele wygodniejsze niż płacenie za przedłużanie spłaty kolejnych pożyczek. Osoby wybierające kredyt na spłatę chwilówek wiedzą, że w obliczu dużych sum do spłaty dodatkowe pieniądze są szczególnie pomocne. Okazuje się bowiem, że kredyt konsolidacyjny jest o wiele mniejszym wydatkiem. Warto zatem z niego skorzystać. Zresztą samym klientom firm pożyczkowych wtórują doradcy finansowi. Oni również twierdzą, że kredyt na spłatę chwilówek to dobre rozwiązanie. Generuje zdecydowanie mniejsze koszty i udzielany jest przez różne banki dostępne na rynku. Można być zatem pewnym, iż taka pomoc jest w pełni bezpieczna i ze spokojem można z niej korzystać. To najlepszy sposób na to, by uporać się z niebezpieczną spiralą zadłużenia. 

Pożyczka na spłatę chwilówek

Nie zawsze jest tak, że nasze długi są na tyle wysokie, abyśmy musieli korzystać z kredytu. Niejednokrotnie wystarczy jedynie odpowiednio dobrana pożyczka. By wybrać tę, która okaże się pomocna w spłaceniu długów, trzeba wnikliwie zbadać rynek. Warto porównać oferty różnych przedsiębiorstw i wybrać najwłaściwszą spośród nich. Nietrafiona decyzja w tym zakresie może być bardzo kosztowna, a warto tego uniknąć. Chodzi przecież o to, by nie wikłać się w poważne kłopoty finansowe. W celu podjęcia odpowiedniej decyzji dobrze jest poprosić o radę wyspecjalizowanego doradcę finansowego. Taki fachowiec z pewnością pomoże dobrać odpowiedni dla nas instrument bankowy. Wiadomo jednak, że nie wszyscy mają zaufanie do banków. Jeszcze inni nie chcą płacić na ich rzecz wysokich kwot pieniędzy. Wówczas o pożyczkę można prosić osobę prywatną. Udzielana poza jurysdykcją instytucji bankowych, jest zazwyczaj o wiele tańsza. Można również skonstruować odpowiednio skalkulowaną umowę, która będzie obowiązywała obydwie strony. Poczynienie drobiazgowych ustaleń w tym zakresie sprawia, że można ją znacząco personalizować. Niewielu z nas do tej pory zdawało sobie jednak z tego sprawę. Tymczasem warto mieć taką świadomość. Dobrą alternatywą jest również pójście tą drogą, którą zaleca wielu. Chodzi o kontakt z bankiem, którego jesteśmy klientami. Często zdarza się, że może on zaoferować nam pożyczkę na dogodnych warunkach. Nikt też nie będzie dopytywał o to, na jaki cel mają zostać przeznaczone żądane kwoty. To bardzo wygodne i sprawia, że możemy uniknąć dyskomfortu, który często towarzyszy nam w trakcie zaciągania kolejnych kredytów. 

Konsolidacja chwilówek przez Internet

Wiadomo, że nastały czasy, kiedy wszystkie formalności związane z kredytem konsolidacyjnym można sfinalizować online. To duże ułatwienie. Trzeba jednak zachować ostrożność w trakcie podejmowania decyzji. Dobrze zapamiętać, że dokonywanie wszystkich niezbędnych obliczeń to podstawa. Należy zatem wnikliwie przypatrzyć się jak wysokie będą miesięczne raty i całkowity koszt kredytu. By mieć tego pełną świadomość, należy zwrócić uwagę na tabelę opłat i prowizji. Wówczas zyskuje się pełen pakiet informacji na temat – ile faktycznie wynoszą ponoszone zobowiązania. Wtedy możliwe staje się w pełni świadome działanie. Kiedy niezbędne ustalenia zostaną poczynione, wszystkie formalności można sfinalizować poprzez Internet. To naprawdę bardzo wygodne. Pamiętajmy, że jeśli nie będziemy spłacać rat kredytu, czekją nas przykre konsekwencje - sprawdż artykuł na ten temat

Decydując się na kredyt i pożyczkę konsolidacyjną, trzeba uważać. Dobrze jest podjąć w pełni odpowiedzialną i przemyślaną decyzję. Dopiero wówczas zyskuje się pewność, że nasz wybór pomoże nam rozwiązać problem.  

Konsolidacja kredytu krok po kroku

Kredyt konsolidacyjny dla osób zadłużonych jest obecnie dostępny w większości firm pozabankowych w Polsce. Dzięki możliwości połączenia kredytu, czy pożyczki w jedno, możemy zaoszczędzić również pieniądze. Dodatkowo, zaletą jest to, że jesteśmy w stanie pamiętać, kiedy mamy spłacić zobowiązanie, jeżeli posiadamy go u jednego pożyczkodawcy. Na początku musimy wybrać odpowiedni kredyt konsolidacyjny online u jednej z firm pozabankowych. Każdy z pożyczkodawców może posiadać inną ofertę. Warto przeglądnąć warunki firm i odświeżyć sobie informacje na temat kosztów spłat pożyczki, w jakich posiadamy obecnie zaciągnięte zadłużenie. Jeżeli któraś z firm pożyczkowych ma lepsze, konkurencyjne warunki, warto skorzystać u niej z połączenia wszystkich pożyczek w jedno. Musimy pamiętać, że przed wyborem odpowiedniej instytucji, określamy, co chcemy dokładnie skonsolidować. Możemy wybierać spośród pożyczek ratalnych, chwilówek, pożyczek pod zastaw, czy kredytów. Kolejnym krokiem, po wyborze odpowiedniej firmy, będzie złożenie wniosku i czekanie na odpowiedź ze strony pożyczkodawcy. Jeżeli firma pozabankowa przychyli się na naszą prośbę, będziemy zobowiązani do przygotowania wszystkich dokumentów np. umów pożyczkowych, które nawiązaliśmy z innymi firmami, czy dokumentów potwierdzających nasz stały, miesięczny dochód. Jeżeli nie potrafimy się zdecydować, warto w takiej sytuacji porozmawiać z doradcą finansowym, który pomoże nam wybrać odpowiednią instytucję pozabankową. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych to dobra alternatywa dla osób posiadających wiele zobowiązań u różnych pożyczkodawców.