BLOG

published at

Kokos

Kokos
Kokos - zaciągnij do 5000 zł, na okres 6 miesięcy. Dowiedź się wszystkiego na temat pożyczkodawcy!

Kokos - o firmie

Firma pozabankowa Kokos udostępnia dla swoich klientów pożyczki online na raty w wysokości od 200 zł do 5000 zł, ze spłatą do 6 miesięcy. Pożyczka chwilówka w Kokos dostępna jest do uzyskania za pośrednictwem internetu. Wystarczy, że pożyczkobiorca wypełni wniosek o pożyczkę, który dostępny jest na stronie głównej firmy pozabankowej i poczeka na odpowiedź pożyczkodawcy. Firma udostępnia na swojej stronie kalkulator kosztów, na którym każdy wnioskujący o pożyczkę może zweryfikować koszty pożyczki, jaka będzie kształtowała się podczas spłaty zaciągniętego zobowiązania. Firmę cechuje minimum formalności, co oznacza, że pieniądze na konto powinny również przyjść w szybkim czasie. Instytucja finansowa pomaga klientom już od ponad 10 lat i obecnie zanotowała, że zostało zaciągniętych aż 150 000 000 zł. Co ważne, pieniądze z uzyskanej pożyczki możemy przeznaczyć na dowolny cel. Jeżeli zdecydowaliśmy się na pożyczkę i mamy pytania do firmy pozabankowej Kokos kontakt możemy znaleźć na oficjalnej stronie pożyczkodawcy w zakładce “kontakt”. Udostępniony jest numer telefonu do biura obsługi klienta. Możemy również skorzystać z bezpłatnego formularza, w którym zadajemy pytanie do firmy pożyczkowej. Centrum pomocy czynne jest w dni robocze od godziny 7.00 do 22.00 oraz w sobotę od godziny 8.00 do 16.00. Firma pozabankowa weryfikuje swoich klientów w bazie osób zadłużonych, dlatego, jeżeli mieliśmy problem ze spłatą zobowiązania, dodatkowo nie posiadamy stałych dochodów, czy również chcemy zaciągnąć pożyczkę, aby pokryć inne zobowiązania, decyzja o przyznaniu pożyczki może być dla nas w takim wypadku negatywna.

Warunki pożyczki w Kokos

Pożyczkobiorcą firmy Kokos mogą być osoby pełnoletnie, posiadające zdolność do czynności prawnych. Pożyczka online w Kokos dostępna jest dla osób mających dobrą zdolność kredytową, których dane osobowe nie znajdują się w rejestrze dłużników KRD, ZBP czy BIG. Pożyczkodawcą mogą zostać osoby, które posiadają własny rachunek bankowy oraz stałe dochody uzyskane na terenie Polski. Każdy wnioskujący musi uzupełnić poprawnymi danymi formularz i wysłać do akceptacji firmy pozabankowej Kokos. Terminowa spłata zobowiązania umożliwi nam bezproblemowo uzyskanie pomocy finansowej w większości instytucji finansowych w Polsce.

Jak zaciągnąć pożyczkę w Kokos?

Na stronie głównej firmy pozabankowej Kokos znajdziemy formularz pożyczkowy, który zobowiązani jesteśmy samodzielnie wypełnić. Pierwszym krokiem do uzyskania pożyczki na raty Kokos jest wybranie na kalkulatorze pożyczkowym odpowiadających nam parametrów pożyczki. Mamy możliwość zaciągnięcia do 5000 zł, na okres 6 miesięcy. Po wybraniu kwoty zobowiązania i okresu spłaty klikamy “weź pożyczkę”. Zostaniemy automatycznie przekierowani na stronę z formularzem, w którym podajemy: imię, nazwisko, adres e-mail, hasło, oraz numer telefonu komórkowego. Pod wnioskiem o pożyczkę znajdziemy zgody, z którymi koniecznie należy się zapoznać przed wysłaniem wniosku. Jeżeli wszystko nam odpowiada, wystarczy, że wyślemy wniosek i będziemy czekali na kontakt ze strony pożyczkodawcy. Firma poprosi nas o wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza na konto bankowe pożyczkodawcy. W zgodach znajdziemy m.in. regulamin serwisu, informacje odnośnie aplikacji Blue Media, czy również politykę prywatności. Po kilku minutach od wysłania zgłoszenia powinniśmy otrzymać odpowiedź ze strony firmy pozabankowej Kokos. Jeżeli otrzymamy pozytywną odpowiedź ze strony pożyczkodawcy, pieniądze znajdą się na naszym rachunku bankowym, który podaliśmy w formularzu pożyczki.

Kokos opinie

Informacje i opinie Kokos możemy znaleźć w wyszukiwarce internetowej wpisująć nazwę firmy i opinie klientów. Pożyczkodawcę cechuje wysłanie szybkiej odpowiedzi w sprawie decyzji przyznania lub odrzucenia wniosku o pożyczkę. Możemy otrzymać ją do kilku minut. Dzięki korzystaniu z ekspresowej płatności elektronicznej Blue Media, pieniądze na koncie bankowym klienta powinny znaleźć się w szybkim czasie. Firma weryfikuje swoich klientów w bazach osób zadłużonych, co oznacza, że nie każdy wnioskujący jest w stanie uzyskać pozytywną decyzję odnośnie przyznania pożyczki online. Wcześniejszą formą platformy było to, że firma udzielała pożyczek społecznościowych do kwoty 25 000 zł. Od jakiegoś czasu zmienił się profil działalności pożyczkodawcy. Zmiana nastąpiła niedawno, bo w 2018 roku, dlatego większość osób jeszcze nie została o tym dokładnie poinformowana. Firma Kokos kojarzyła nam się cały czas z pożyczkami społecznościowymi, które polegały na wykonywaniu specjalnych transakcji pomiędzy użytkownikami fizycznymi za pomocą portalu internetowego. Pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą nie występowała żadna instytucja finansowa.

Koszty Kokos pożyczki

Koszty pożyczki na raty w Kokos możemy znaleźć przed wysłaniem wniosku do pożyczkodawcy. Na stronie głównej pod kalkulatorem znajdują się wyszczególnione wszystkie informacje i koszty, jakie zostaną wliczone do pożyczki. Wystarczy, że za pomocą wirtualnego suwaka wybierzemy kwotę pożyczki i okres spłaty. W koszt pożyczki wliczone zostaje m.in.: prowizja, oprocentowanie, RRSO, oraz weryfikacja rachunku. 

Reprezentatywny przykład pożyczki w Kokos jest następujący: pożyczka w wysokości 5000 zł, okres spłaty 6 miesięcy, prowizja – 1500,00; weryfikacja rachunku bankowego – 0,01  zł; oprocentowanie w skali roku – 5 %; RRSO – 172,04 %; całkowita kwota do spłaty – 6571,68 zł.

Kokos - promocje i konkursy

Pożyczkobiorcy, szukając instytucji, która zapewni im pomoc finansową, wyszukują takiej, w której znajdują promocję lub konkursy dla stałych i nowych klientów firmy. Niestety firma Kokos nie przewiduje w swojej ofercie żadnych dodatkowych promocji. Pierwsza darmowa pożyczka dostępna jest jedynie w firmach udzielających krótkoterminowych pożyczek online tzw. chwilówek. Pamiętajmy jednak, że w przypadku takich firm mamy możliwość uzyskania niskiej kwoty pożyczki, na krótki okres spłaty wynoszący przeważnie 30 dni.