BLOG

published at

Pożyczka na PIT – czy można pożyczać na PIT 36 i 37?

Pożyczka na PIT – czy można pożyczać na PIT 36 i 37?
Część pożyczkodawców minimalizuje liczbę wymaganych dokumentów – do otrzymania pożyczki wystarczy sam PIT36 lub 37. Zobacz, gdzie je otrzymasz!

Pożyczka na PIT – co to za pożyczka?

Początek roku kalendarzowego pozwala pożyczkobiorcą na zaciągnięcie szybkiej pożyczki na PIT. Dla wielu banków i firm pozabankowych dokument ten jest wystarczający, aby firma mogła oszacować zdolność kredytową osoby wnioskującej o pożyczkę. Jedną z wielu metod uzyskania pomocy finansowej od firm pożyczkowych jest uzyskanie produktu, jakim jest pożyczka na PIT. W deklaracji podatkowej pożyczkodawca może odczytać m.in. informacje na temat źródła i wysokości dochodów, czy również ma możliwość zweryfikowania danych osobowych klienta. Jest to ogromna zaleta dla pożyczkobiorców, ponieważ są oni w takim wypadku zwolnieni z dostarczania dodatkowych dokumentów np. zaświadczenia o zarobkach od obecnego pracodawcy. Firma pozabankowa będzie dodatkowo weryfikowała pożyczkobiorcę w bazach osób zadłużonych, co będzie miało ogromne znaczenie na końcową decyzję odnośnie przyznania lub odrzucenia wniosku o pożyczkę. W bazach dłużników znajdziemy informacje na temat zadłużenia potencjalnego pożyczkobiorcy. Rejestr dłużników to lista osób, które nie spłaciły swojego zobowiązania względem instytucji finansowej. Informacje, jakie można znaleźć w nich to m.in. zaległości za niespłacone rachunki telefoniczne, prąd, wodę, czy gaz. W Polsce obecnie najpopularniejszymi bazami dłużników są: Biuro Informacji Kredytowej, Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Długów, czy ERIF. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy nasze nazwisko figuruje w jednej z wymienionych baz dłużników, spokojnie możemy sami to zweryfikować. Wystarczy odwiedzić stronę internetową jednej z instytucji i pobrać bezpłatny raport. Aby pożyczkodawca mógł zgłosić nasze dane do bazy dłużników, musi upłynąć 60 dni od czasu braku odnotowania spłaty zaciągniętego zobowiązania. W przypadku osób fizycznych próg kwoty minimalnej, który upoważnia firmę pozabankową do zgłoszenia dłużnika, wynosi 200 zł. Każdy dłużników może wnioskować o usunięcie swoich danych z baz.

Gdzie oferowana jest pożyczka na PIT 37?

Każdy pożyczkobiorca ma dostęp do deklaracji PIT, co może ułatwić proces uzyskania pożyczki, jeżeli firma pozabankowa lub bank uwzględnia udzielenie produktu, jakim jest pożyczka na PIT 37. Pożyczka gotówkowa na PIT to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać szybką pomoc finansową, bez konieczności dosłania dodatkowych dokumentów. W większości przypadków to banki w swojej ofercie posiadają pożyczki gotówkowe na PIT. Rzadziej tego typu produkt znajdziemy w firmie pozabankowej. Pożyczkobiorca będzie zobowiązny do wypełnienia odpowiedniego formularza i podania podstawowych danych, które będą służyły jako potwierdzenie naszej tożsamości. Pożyczka na PIT możliwa jest do zaciągnięcia za pośrednictwem internetu, co jest sporą zaletą dla wielu osób, ponieważ, aby uzyskać potrzebne pieniądze na konto bankowe, pożyczkobiorca nie musi wychodzić z domu. Po przejściu całego procesu zaciągnięcia pożyczki na PIT czekamy na decyzję firmy pozabankowej.

Pożyczka na PIT online – jak zaciągnąć pożyczkę na PIT przez internet?

Pożyczka na PIT online dostępna jest do uzyskania dla pożyczkobiorcy po wypełnieniu wniosku, który dostępny jest na stronie wybranej firmy pozabankowej, czy banku. W formularzu zostaniemy poproszeni o podanie naszego imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, obywatelstwa, czy adresu e-mail. Pożyczkobiorca powinien posiadać również aktywny numer telefonu komórkowego oraz własny rachunek bankowy. Firma z pewnością poprosi nas o zweryfikowanie swojego konta bankowego, w celu potwierdzenia tożsamości i sprawdzenia, czy aby na pewno podany numer rachunku bankowego należy do osoby wnioskującej o pożyczkę. W tym celu będziemy zobowiązani do wykonania przelewu weryfikacyjnego, w większości przypadków w wysokości symbolicznego 1 grosza. Czasami instytucje finansowe korzystają z systemów szybkiej weryfikacji konta bankowego, co z pewnością usprawnia i przyspiesza uzyskanie decyzji o przyznaniu pożyczki na PIT. Pamiętajmy jednak, że pożyczka na PIT to produkt okresowy, o który możemy starać się przeważnie na początku roku kalendarzowego. Jeżeli złożyliśmy wniosek, możemy czekać na odpowiedź ze strony firmy. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji, na nasze konto bankowe zostaną przelane pieniądze z pożyczki. Podpisanie samej umowy pożyczkowej może być wykonane elektronicznie lub w obecności kuriera, który dostarczy dokumenty na wskazany adres zamieszkania pożyczkobiorcy. 

Pożyczka na PIT 36 – co warto o niej wiedzieć?

O czym jeszcze warto wspomnieć na temat pożyczki na PIT? Z pewnością pożyczka na PIT niesie ze sobą znaczące korzyści. Proces zaciągnięcia należności jest skrócony, a formalności zmniejszone do minimum. Klienci chcący zaciągnąć produkt, jakim jest pożyczka na PIT 36, nie muszą prosić się pracodawców o uzyskanie dodatkowych dokumentów, np. zaświadczenia o zarobkach. Formularz PIT 36 dostępny jest dla osób, które spełniają jeden z warunków, np. prowadzą własną działalność gospodarczą, odprowadzili zaliczkę na podatek, czy również osiągnęli dochód na podstawie najmu i dzierżawy. Prowadzisz własną działalność gospodarczą i potrzebujesz uzyskać szybką pomoc finansową? Z pomocą idą banki i firmy pozabankowe, które udzielają pożyczki na PIT 36. Pożyczkobiorcą mogą zostać osoby, które są pełnoletnie i spełniają odpowiednie kryteria, stawiane przez firmę pozabankową. Jeżeli interesuje nas pożyczka na PIT, możemy być pewni, że jeżeli dokument PIT jest potwierdzony przez Urząd Skarbowy, firma pożyczkowa nie powinna mieć żadnych wątpliwości co do autentyczności dokumentu.