BLOG

published at

Pożyczka na raty – dlaczego warto zaciągnąć ją online?

Pożyczka na raty – dlaczego warto zaciągnąć ją online?
Pozabankowe pożyczki na raty to idealne rozwiązanie dla osób szukających szybkiej pożyczki bez formalności. Sprawdź, jak otrzymać pożyczkę na raty online.

Pożyczki online na raty – skąd bierze się popularność takiej pożyczki?

Pożyczka na raty to jeden z produktów finansowych oferowanych przez firmy pozabankowe w Polsce. W ostatnich latach rynek finansowy stał się bardziej rozbudowany, dzięki temu klienci chcący uzyskać pomoc finansową w firmach pozabankowych mają możliwość znacznie większego wyboru pożyczek, kredytów i chwilówek. Obecnie nie tylko możemy sami zadecydować, czy chcemy spłacić zobowiązanie w równych ratach, czy w terminie krótkoterminowym, wynoszącym zazwyczaj 30 dni od momentu podpisania umowy z pożyczkodawcą. Pożyczki na raty charakteryzują się długim terminem spłaty oraz wysoką kwotą pożyczki, jaką osoba starająca się o wsparcie finansowe może uzyskać. Po podpisaniu umowy pożyczki otrzymujemy od firmy pozabankowej harmonogram spłat. Pożyczki pozabankowe na raty możemy zaciągnąć na kilka prostych sposobów. Najpopularniejszą opcją jest wypełnienie wniosku o pożyczkę, który znajduje się na stronie wybranego pożyczkodawcy. Jeżeli preferujemy tradycyjne metody podpisania umowy w obecności agenta firmy, możemy skorzystać z usługi zaciągnięcia pożyczki w domu klienta lub sami możemy odwiedzić najbliższe biuro stacjonarne w naszym mieście. Ponadto, pożyczka ratalna dostępna jest również do uzyskania w trakcie rozmowy telefonicznej z konsultantem firmy. Jednak większość osób wybiera opcję zaciągnięcia pożyczki online na raty. Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób uzyskania potrzebnych pieniędzy na konto bankowe. Wybierając tę opcję, musimy pamiętać, że konieczne będzie podczas wypełniania formularza podanie numeru konta bankowego, którego jesteśmy właścicielem. W innym wypadku nasz wniosek o pożyczkę zostanie automatycznie odrzucony.

Jaką przewagę mają pożyczki pozabankowe na raty nad pożyczkami w banku?

Pożyczki pozabankowe na raty to idealna alternatywa dla osób, które uzyskały odmowę uzyskania kredytu gotówkowego w banku. Jeżeli potrzebujemy znacznej sumy gotówki na remont mieszkania, czy zakup nowego samochodu, sprawdźmy, jakie oferty przygotowały dla nas firmy pozabankowe, które oferują pożyczki na raty. Pożyczki pozabankowe są z pewnością łatwiejsze do uzyskania od produktów oferowanych przez instytucje bankowe. Możemy uzyskać je zarówno w biurze stacjonarnym, jak i online. Pożyczkobiorcy mogą również umówić się na spotkanie z agentem firmy w domu i tam przejść cały proces zaciągnięcia pożyczki. Obecnie na rynku istnieje szereg ofert firm pozabankowych, które oferują ogólnodostępny produkt, jakim jest pożyczka na raty. Szanse na uzyskanie pożyczki w firmie pozabankowej mają również osoby zadłużone, których nazwiska figurują w bazach typu Biuro Informacji Kredytowej, Biuro Informacji Gospodarczej, czy Krajowy Rejestr Długów. Kolejną przewagą firm pożyczkowych nad ofertami banków jest z pewnością szybszy proces zaciągnięcia pożyczki i zminimalizowanie formalności. Wniosek o pożyczkę wypełnia się około 5 minut, podając jedynie najpotrzebniejsze dane. Czasami pożyczkodawcy mogą poprosić nas o wysłanie dodatkowych dokumentów. Pożyczka ratalna może zostać wypłacona nawet w ten sam dzień. Wszystko zależeć będzie od godzin pracy biura obsługi klienta oraz dnia, w jakim został złożony wniosek o pożyczkę.

Pożyczka online na raty krok po kroku.

Pożyczka online na raty możliwa jest do uzyskania za pośrednictwem złożenia formularza. Wniosek o pożyczkę musi zostać wypełniony poprawnymi danymi, o jakie prosi pożyczkodawca. Pierwszym krokiem do uzyskania pozytywnej decyzji przyznania pożyczki przez internet na raty jest odwiedzenie strony internetowej potencjalnego pożyczkodawcy. Na stronie głównej pożyczkobiorca znajdzie kalkulator pożyczkowy, na którym zobowiązany jest wybrać odpowiednie parametry pożyczki, jakie chce zaciągnąć. Podczas wybrania wysokości kwoty pożyczki i okresu kredytowania możemy sprawdzić, jakie koszty będą wiązały się z zaciągnięciem pożyczki. W kolejnym kroku zostaniemy automatycznie przekierowani na wniosek, w którym należy podać dane osobowe i teleadresowe. Jeżeli interesuje nas uzyskanie pożyczki na raty online, musimy posiadać własny numer konta bankowego, który w trakcie procesu składania formularza pożyczkowego, będzie odpowiednio weryfikowany. Po wysłaniu wniosku o uzyskanie produktu, jakim są pożyczki online raty, pozostanie nam czekać na odpowiedź ze strony firmy pozabankowej. Jeżeli otrzymamy pozytywną odpowiedź, na naszym koncie bankowym pojawią się pieniądze z pożyczki online raty. Pożyczki pozabankowe na raty online dostępne są po złożeniu wniosku na stronie www.ratkomat.pl. Wniosek o pożyczkę wypełniamy w szybki sposób. Pożyczka w Ratkomat dostępna jest do 1500 zł, z okresem kredytowania na 6 miesięcy. Pożyczkę możemy otrzymać na dowolny cel!

Pożyczka bez bik na raty, czyli pożyczka na raty bez weryfikacji

Pożyczka bez BIK na raty skierowana jest dla osób, które mają lub miały w przeszłości problemy ze spłatą zaciągniętego zobowiązania w instytucji finansowej. Jeżeli nasze dane zostały wpisane w bazę, jaką jest Biuro Informacji Kredytowej, przed wysłaniem wniosku o pożyczkę, warto zweryfikować, które firmy udzielają pożyczki bez BIK na raty. Biuro Informacji Kredytowej przechowuje informacje na temat historii kredytowej klienta. Firmy współpracujące z bazami dłużników po otrzymaniu informacji o osobie wnioskującej, ustalają decyzję odnośnie przyznania lub odrzucenia wniosku, który uzyskali od pożyczkodawcy. Pożyczka online bez BIK na raty dla wielu osób może być jedynym sposobem otrzymania szybkiej, potrzebnej kwoty gotówki w krótkim czasie. Sytuacje losowe mogą przytrafić się każdemu z nas. Niestety nie każda osoba ma możliwość uzyskania pomocy finansowej od najbliższych przyjaciół, czy członka rodziny.

Szybkie pożyczki na raty – gdzie ich szukać?

Szybkie pożyczki na raty uzyskamy zarówno online, jak i w biurze stacjonarnym. Najszybszym i sprawdzonym sposobem, w którym możemy znaleźć spis najpopularniejszych pożyczek ratalnych, jest odwiedzenie porównywarki pożyczkowej. Firmy zajmujące się obsługą tego typu stron również wykonują rankingi pożyczkowe. Możemy znaleźć na takich stronach np. ranking pożyczki chwilówki na raty, który również pomoże nam w wyborze odpowiednio dopasowanego do naszych potrzeb produktu finansowego. Pożyczkobiorcy mogą również skorzystać z porad konsultantów, którzy pracują w firmach pozabankowych oferujących produkt, jakim jest szybka pożyczka na raty. Przed wykonaniem telefonu do biura obsługi klienta, warto sprawdzić godziny pracy firmy pożyczkowej. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie głównej pożyczkodawcy w zakładce “kontakt”. Potrzebujesz gotówki na już? Pożyczka na dowód na raty może być najszybszą opcją uzyskania pieniędzy na konto bankowe.