BLOG

published at

Pożyczka z wypłatą na poczcie

Pożyczka z wypłatą na poczcie
Nie posiadasz własnego konta bankowego, ale potrzebujesz pieniędzy? Nic straconego. Zobacz wady i zalety pożyczki z wypłatą na poczcie. 

 

Parę lat temu pożyczkę można było zaciągnąć wyłącznie w punkcie stacjonarnym pożyczkodawcy, odwiedzając najpierw biuro firmy, bank. Należało jednak wypełnić szereg dokumentów. Wraz z rozwojem technologii internetowej, pojawiły się firmy udzielające pożyczek online, które stopniowo poprawiają swoje usługi, zwłaszcza przelewy bankowe. Dzięki nim możemy otrzymać pieniądze bezpośrednio na konto zaraz po zawarciu umowy. Czy istnieją jednak alternatywne formy odbioru przyznanych środków?

Pożyczka na czek GIRO

Nie każdy pożyczkobiorca chce, aby pieniądze z nowego zobowiązania trafiły do niego poprzez przelew bankowy. Dlaczego? Wydawać by się mogło, że to najszybsza i najskuteczniejsza forma odbioru pieniędzy. Musimy postawić się w sytuacji osoby, która na przykład ma zajęte konto przez komornika. Wtedy zasadne będzie, że klient chce po prostu dostać pieniądze "do ręki", aby bez obaw przeznaczyć je na konkretne cele. Inną sprawą jest fakt, że nadal wiele osób nie posiada własnego konta bankowego z różnych powodów. Wolą odbierać swoje wynagrodzenie w zakładowych kasach lub na Poczcie. Właśnie dla takich osób idealnym rozwiązaniem będzie pożyczka na czek GIRO. 

Co to jest czek GIRO? 

GIRO jest formą szybkiego przekazu gotówki, którą klient odbiera w punkcie Poczty Polskiej. Jak podają słowniki, "GIRO" pochodzi z języka włoskiego i oznacza “obrót”, czyli tak naprawdę obieg pieniądza. Wielu klientów nie wyobraża sobie obecnie życia bez korzystania z płatności elektronicznych, kart kredytowych, kart płatniczych, jednak nawet tacy klienci mogą skorzystać z pożyczki z wypłatą na poczcie. Może to być pomocne w chwili, gdy szybko potrzebujemy pieniędzy na jakiś cel, np. zakup samochodu, i zostaliśmy zobligowani do zapłaty gotówką. W takiej sytuacji od razu odbieramy przyznane środki, bez wizyty w banku, który zazwyczaj pobiera prowizję za operację wypłaty dużej sumy z konta oszczędnościowego.

Pożyczka z odbiorem na poczcie? 

Czekiem GIRO możemy odebrać pieniądze na Poczcie Polskiej za pośrednictwem Banku Pocztowego. Jest to idealne rozwiązanie  dla osób, które chcą natychmiast otrzymać gotówkę. By jednak móc szybko dostać pieniądze poprzez czek GIRO, trzeba spełnić trzy podstawowe warunki. Po pierwsze, należy udać się do najbliższego punktu Poczty Polskiej. Po drugie, już na miejscu okazać dowód osobisty, a po trzecie przedstawić tak zwany czek, który klient otrzyma wraz z umową pożyczki. Trzeba wiedzieć, że przekaz pieniężny za pomocą czeku GIRO działa o wiele szybciej niż tradycyjny przelew, z którego pieniądze odbieramy na poczcie. Starając się podsumować informacje dotyczące pożyczek z odbiorem na poczcie i czeku GIRO, który właśnie umożliwia szybki odbiór gotówki, należy powiedzieć, że są one kierowane do klientów ceniących sobie szybki i bezpieczny transfer pieniężny.

Czy każdy pożyczkodawca oferuje czek GIRO? 

Niestety nie jest to usługa bardzo powszechna, to znaczy, że nie każdy pożyczkodawca proponuje taką formę przekazu pieniędzy. Na pewno czek GIRO oferuje między innymi serwis www.ratkomat.pl. Klient, który zamierza wziąć długoterminową pożyczkę ratalną w Ratkomat, powinien zaznaczyć w formularzu rejestracyjnym jako formę otrzymania pieniędzy właśnie “przelew czekiem GIRO”. Zaraz po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i jego akceptacji, wraz z umową pożyczkobiorca otrzymuje potwierdzenie - formularz wypłaty GIRO, czyli czek ze szczegółami transakcji. Z tym czekiem klient musi udać się na pocztę, aby odebrać gotówkę. 

Pożyczka z wypłatą na poczcie - wady i zalety

Przyjrzyjmy się na koniec plusom i minusom przekazu pieniędzy za pośrednictwem GIRO, ponieważ nigdy nie istnieje sytuacja, w której dana usługa pozostaje bez wad. A jak zobaczymy na przykładzie pożyczki na czek GIRO, pojawi się też sporo zalet tego typu formy odbioru pieniędzy. 

Zalety:

• dla osób, które nie posiadają konta bankowego

• dla osób, które nie chcą posługiwać się płatnościami internetowymi 

• szybki przekaz pieniędzy

• odbiór w każdym punkcie Poczty Polskiej

• brak prowizji za wypłatę gotówki, jak w przypadku banku

 

Wady:

• obowiązek osobistego wstawienia się na Poczcie Polskiej

• jeśli w naszym pobliżu nie ma punktu Poczty Polskiej, musimy poświęcić sporo czasu na dojazd 

• jeśli zapomnimy czeku GIRO oraz dowodu osobistego, nie odbierzemy pieniędzy

• niebezpieczeństwa posiadania tak dużej sumy pieniędzy przy sobie (w przypadku najwyższej pożyczki w ratkomat.pl aż 10 000 zł) 

 Podsumowując, czek GIRO to bardzo łatwa i klarowna forma odbioru pieniędzy otrzymanych od pożyczkodawcy. Usługa pożyczki bez konta bankowego powinna szczególnie zainteresować osoby, które nie chcą korzystać z płatności internetowych i nie zamierzają założyć konta bankowego z obsługą elektroniczną.

Pozyczka na czek GIRO - jak wygląda odbiór na poczcie?

Podczas składania wniosku o pożyczkę, w przypadku niektórych ofert firm pozabankowych, będziemy mieli możliwość wyboru odbioru zaciągniętych pieniędzy. Pożyczka odbiór na poczcie dostępna jest w wybranej przez nas placówce Poczty Polskiej. Inną opcją jest otrzymanie gotówki na konto bankowe. Jeżeli wybieramy pozyczka na czek GIRO nie będziemy musieli wykonywać przelewu weryfikacyjnego na konto pożyczkodawcy, który ma na celu potwierdzenie danych osobowych na podanym w formularzu koncie bankowym. Pożyczka bez własnego konta bankowego skierowana jest głównie dla osób nieposiadających rachunku bankowego, na który zostałaby wysłana pożyczka. Jest to również wygodny sposób dla osób chcących otrzymać gotówkę do rąk własnych z odbiorem osobistym. Gdy uzyskamy pozytywną odpowiedź ze strony pożyczkodawcy, otrzymujemy od kuriera umowę wraz z czekiem, który musimy zrealizować na poczcie. Kurier podczas przekazania dokumentów weryfikuje naszą tożsamość, legitymując nas z dowodu osobistego. Z otrzymanym czekiem idziemy do najbliższej, wybranej przez nas placówki Poczty Polskiej i tam otrzymujemy gotówkę do ręki. Zaciągnięte zobowiązanie również spłacamy na poczcie.