BLOG

published at

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach

Pożyczki bez zaświadczeń pozwalają zaoszczędzić czas, gdyż wymagają mniej formalności. Zobacz co warto wiedzieć o pożyczkach bez zaświadczeń.  

Zaświadczenie o zarobkach – co to jest?

Zaświadczenie o dochodach jest dokumentem informującym o źródle dochodu, wysokości wypłacanej pensji oraz częstotliwości jej wypłacania. Z zaświadczenia także poznajemy długość stażu pracy. Ten dokument jest zazwyczaj potrzebny do wzięcia kredytu i to na jego podstawie bank lub instytucja finansowa podejmuje decyzję o przydzieleniu pożyczki. O zaświadczenie możemy poprosić w swoim zakładzie pracy w dziale płac.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach – jak było kiedyś, a jak jest dziś

Jeszcze kilka/kilkanaście lat temu, gdy chcieliśmy pożyczyć pieniądze z banku, nawet przed umówioną wizytą z pracownikiem danej placówki, wiedzieliśmy, że na pewno zaświadczenie o zarobkach będzie niezbędne. I owszem, jeszcze niedawno banki nie udzielały kredytu bez okazania przez przyszłego pożyczkobiorcę owego zaświadczenia. Jednak czasy się zmieniły, tak samo, jak rynek firm pożyczkowych. Jeśli chcemy otrzymać tzw. kredyt na dowód (więcej o kredytach na dowód osobisty przeczytasz we wpisie Pożyczki na dowód osobisty – ważne informacje, możemy się o niego ubiegać w banku, którego jesteśmy długoletnimi klientami, który oczywiście ma wgląd do naszego rachunku.Nie tylko nasz bank może nam pomóc w zdobyciu dodatkowych pieniędzy. Na rynku pojawiło się wiele firm, które oferują pożyczki bez zbędnych zaświadczeń takich jak parabanki i wszelkiego rodzaju firmy pożyczkowe.

Dlaczego decydujemy się na pożyczki bez zaświadczeń?

Pożyczka pozabankowa bez zaświadczeń to idealne rozwiązanie dla osób nieposiadających stałego źródła dochodu, które w większości firm jest obowiązkowe do uzyskania pozytywnej decyzji odnośnie przyznania pożyczki online. Istnieje wiele powodów, dla których pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach jest dla nas lepszą opcją niż standardowa pożyczka w banku, który wymaga od nas przedstawienia takiego dokumentu. Pierwszym i najczęstszym powodem zainteresowania ofertą pożyczki bez zaświadczeń, o którym wspomnieliśmy, jest brak możliwości przedstawienia takiego zaświadczenia. Do takiej sytuacji dochodzi w momencie, kiedy nie mamy stałego lub udokumentowanego dochodu. Potwierdzeniem naszych zarobków może być pisemna deklaracja. Kolejnym powodem może być niechęć do zbędnej biurokracji i formalności. Uzyskanie zaświadczenia z zakładu pracy może trwać nawet kilka dni, natomiast jeśli zależy nam na czasie, wolelibyśmy uniknąć tak długiego okresu oczekiwania. Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach pozwoli nam o wiele szybciej cieszyć się pożyczonymi pieniędzmi. Bywa także tak, że obawiamy się, że informacje o niskich zarobkach zdyskredytują nas w oczach osób decydujących o udzieleniu pożyczki i nasz wniosek ostatecznie zostanie odrzucony. Jeśli nasze zarobki są niskie, ale posiadamy także dochody z innych źródeł, możemy na wniosku wpisać sumę wszystkich miesięcznych zarobków – to na pewno korzystniej wpłynie na decyzję udzielenia nam produktu, jakim jest pożyczka bez zaświadczenia o dochodach. Pożyczka bez zaświadczeń to idealne rozwiązanie dla osób ceniących swój czas i potrzebujących szybkiego zastrzyku gotówki na już.

Pożyczki na raty bez zaświadczeń o dochodach – dla kogo?

Pożyczka na raty bez zaświadczeń, którą możemy otrzymać, nie okazując naszego zaświadczenia o dochodach z zakładu pracy, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zarabiają pieniądze w oparciu o niestabilne umowy cywilnoprawne (umowa zlecenie, umowa o dzieło). Pożyczki ratalne bez zaświadczeń mogą także podreperować budżet osób, które osiągają dochody z innych źródeł niż te związane z pracą zarobkową. Mowa tutaj o alimentach, rentach, emeryturach czy stypendium. Pożyczka na raty bez zaświadczeń online to czasem jedyny sposób na zdobycie pieniędzy przez osoby, które znajdują się w naprawdę trudnej sytuacji finansowej. Mamy na myśli osoby bezrobotne lub będące świeżo po utracie pracy. W każdym z wyżej wymienionych przypadków, pożyczki na raty bez zaświadczeń są doskonałą i czasem jedyną dostępną formą pomocy finansowej.

W jaki sposób jest udzielana pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń?

Instytucje pozabankowe specjalizują się w udzielaniu produktu, jakim jest pożyczka bez udokumentowanych dochodów. Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń udzielana jest głównie na dowód osobisty pożyczkobiorcy. Niestety w przypadku banków taka pożyczka nie jest możliwa. W firmach pozabankowych, pożyczka ekspresowa bez zaświadczeń udzielana jest w szczególności osobom, nie posiadających stałego, miesięcznego źródła dochodu. Aby, móc starać się o przyznanie takiej pożyczki, należy wypełnić odpowiednie oświadczenie, w którym podajemy wysokość naszych dochodów, wydatków, a także innych zobowiązań finansowych. Pożyczka pozabankowa bez zaświadczeń może zostać nam przyznana również bez wspomnianego wcześniej zaświadczenia o zarobkach czy innych dokumentów takich jak formularz PIT za ostatni okres rozliczeniowy, wyciągi z kont bankowych bądź rachunki za media itp.Oczywiście pożyczkodawca będzie chciał ocenić ryzyko związane z pożyczeniem pieniędzy pożyczkobiorcy i w związku z tym może z nami lub z naszym pracodawcą przeprowadzić rozmowę w celu potwierdzenia danych. Musimy w tym miejscu podkreślić, że taka praktyka jest stosowana niezwykle rzadko. Jeśli firma pożyczkowa będzie dokładnie chciała sprawdzić naszą zdolność kredytową, może poszukać informacji na nasz temat w rejestrach dłużników BIG lub BIK. Pamiętajmy, że każdy wniosek o pożyczkę jest traktowany indywidualnie, więc nie możemy z góry przekreślać swoich szans tylko dlatego, że np. spóźniliśmy się ze spłatą rat kredytu w przeszłości. Pożyczka na raty bez zaświadczeń jest możliwa - wystarczy tylko wyszukać firmę pozabankową, która udzieli nam pożyczki gotówkowej na dowód osobisty!

Pożyczki przez internet bez zaświadczeń o zarobkach

Największą zaletą pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach przez internet jest ich dostępność. Pożyczka przez internet bez zaświadczeń dostępna jest dla osób pełnoletnich, posiadających ważny dowód osobisty. Pożyczka online bez zaświadczeń udzielana jest osobom indywidualnym za pośrednictwem internetu. Wystarczy, że odwiedzimy stronę internetową i tam wypełnimy formularz odpowiednimi danymi. W formularzu pożyczki online bez zaświadczeń wpisujemy następująco: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, adres zamieszkania i obowiązkowo własny numer rachunku bankowego. Pożyczkodawca może poprosić nas o wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza, 10 groszy lub 1 złotego, które zostanie wykonane w celu potwierdzenia zgodności danych, znajdujących się na koncie bankowym pożyczkobiorcy. Jeżeli przejdziemy cały proces pomyślnie, uzyskamy pozytywną odpowiedź ze strony pożyczkodawcy i uzyskamy dostęp do pożyczki bez zaświadczeń o dochodach przez internet. Cały proces odbywa się szybko i nikomu nie powinno sprawić problemu wypełnienie wniosku. Pożyczka online na raty bez zaświadczeń to najpopularniejszy produkt finansowy na rynku Polskim. Przed wybraniem odpowiedniej oferty warto przeszukać rankingi i fora tematyczne, na których możemy znaleźć spis najlepszych pożyczkodawców, których produktem jest pożyczka bez zaświadczeń online.

Co zrobić, jeśli potrzebujemy większej sumy pieniędzy?

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach charakteryzują się tym, że dzięki nim nie otrzymamy większej kwoty niż kilka tysięcy złotych. Jeśli miałoby się tak stać, pożyczkodawca wymagałby już od nas przedłożenia zaświadczenia o zarobkach. I tak będzie w większości firm, w których będziemy wnioskować o przykładowe kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli jednak potrzebujemy wyższej kwoty, a nie chcemy udawać się do placówki banku, możemy skorzystać z oferty ratkomat.pl. Firma udziela długoterminowych pożyczek na dogodnych warunkach. Już podczas pierwszej wizyty na portalu możemy wstępnie się dowiedzieć, jaka będzie wysokość raty, oprocentowania i ile w rzeczywistości zapłacimy za kredyt.