BLOG

published at

Pożyczki dla zadłużonych – co zrobić, gdy wciąż brakuje Ci pieniędzy?

Pożyczki dla zadłużonych – co zrobić, gdy wciąż brakuje Ci pieniędzy?
Pożyczki dla zadłużonych to usługa skierowana dla osób, które nie mogą uzyskać pożyczki w banku. Dzięki nim zadłużeni mogą uzyskać pożyczkę na swoje potrzeby.

Pożyczki dla zadłużonych – czym są?

Szybka pożyczka dla zadłużonych dostępna jest dla osób, których dane osobowe zostały wpisane do baz dłużników. Bank odmówił Ci udzielenia kredytu? Zobacz, czym jest gotówka od ręki dla zadłużonych. Wiele firm pozabankowych posiada w swojej ofercie pożyczki dla zadłużonych, jednak każda z nich przed podjęciem ostatecznej decyzji weryfikuje swoich wnioskujących w bazie dłużników typu BIK, BIG, KRD, czy ERIF. Pożyczka dla zadłużonych to możliwość otrzymania szybkiej gotówki online na konto bankowe klienta. Wystarczy, że firma udziela wsparcia finansowego osobom zadłużonym, które potrzebują uregulować swoje zobowiązania, a inne firmy odmówiły im udzielenia pożyczki. Pożyczka dla bardzo zadłużonych osób może być ostatnią deską ratunku, ale warto pamiętać, aby podczas zaciągania kolejnej pożyczki nie popaść w spiralę zadłużenia.

Bank – tylko dla klientów z jasną sytuacją finansową

Jeśli mamy już pewne zobowiązania finansowe wobec banku, a musimy ponownie pożyczyć jakąś kwotę, nie warto tracić czasu na wizytę w placówce bankowej. Nie ma to sensu w przypadku zalegania ze spłatą rat kredytu. Procedura udzielania kredytów przez instytucje bankowe zakłada, że kredyty są udzielane osobom, które są zatrudnione na umowie o prace, mają stały, miesięczny dochód oraz mają pozytywną historię kredytową. Jeśli jednak mamy problem z terminowym regulowaniem naszych zadłużeń, prawdopodobnie znajdujemy się w BIK. W każdym banku, w którym będziemy wnioskować o udzielenie kredytu, najprawdopodobniej nasz wniosek zostanie odrzucony. Dla takich instytucji finansowych nie jesteśmy wiarygodną osobą, a nasze zadłużenie może świadczyć o tym, że pożyczenie nam pieniędzy jest dla nich zbyt dużym ryzykiem.

Pożyczki bez BIK dla zadłużonych – gdzie ich szukać?

Branża firm pożyczkowych udzielających kredytów bardzo rozrosła się w przeciągu kilku ostatnich lat, dlatego spośród wielu instytucji możemy wybrać ofertę firmy, która w największym stopniu spełni nasze oczekiwania. Osoby zadłużone mają szansę na uzyskanie pożyczki dla zadłużonych bez BIK. Jak wspomnieliśmy, każdy pożyczkodawca sprawdza osoby wnioskujące o pożyczkę w bazach dłużników. Nie jest to jednak jednoznaczne z otrzymaniem odmowy udzielenia pożyczki online. Zadłużenia finansowe informują jedynie pożyczkodawcę o sytuacji materialnej pożyczkobiorcy. Niektóre firmy udzielają pożyczek jedynie na podstawie przedstawienia źródła comiesięcznego dochodu. Pożyczka dla zadłużonych w BIK to bardzo ciekawa propozycja, która umożliwi uregulowanie bieżącego zadłużenia. Pożyczki dla bezrobotnych i zadłużonych możliwe są np. jeżeli posiadamy gwaranta, czyli osobę, która zostanie poproszona o poręczenie zobowiązania. W sytuacji, gdy pożyczkobiorca nie będzie mógł spłacić swojego długu, gwarant będzie zobowiązany i poproszony o uregulowanie należności. Jest to w pewnym sensie zabezpieczenie dla firmy pozabankowej.

A może internet? Pożyczki online dla zadłużonych

Pożyczki online dla zadłużonych możemy zaciągnąć za pośrednictwem internetu, odwiedzając stronę potencjalnego pożyczkodawcy. Wniosek o pożyczki dla zadłużonych przez internet znajdziemy na stronie głównej pożyczkodawcy. Na wirtualnym kalkulatorze wybieramy kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty. Kolejno po kliknięciu “złóż wniosek” zostaniemy przekierowani na stronę z formularzem o pożyczkę. Pożyczkodawca poprosi nas o podanie podstawowych danych osobowych i zweryfikowanie naszego konta bankowego. Pożyczki dla zadłużonych online możemy otrzymać w szybkim czasie, nawet kilkanaście minut od otrzymania decyzji odnośnie przyjęcia wniosku o pożyczkę. Wszystkie wymagania formalne znajdziemy również w umowie pożyczkodawcy. Jeżeli będziemy mieli pytania odnośnie pożyczki przez internet dla zadłużonych, pożyczkodawcy udostępniają kontakt do biura obsługi klienta, z którym możemy skontaktować się w godzinach pracy konsultantów firmy. Pożyczka dla zadłużonych online charakteryzuje się szybkim otrzymaniem decyzji oraz pieniędzy na konto bankowe pożyczkobiorcy. Jest to również dla niektórych jedyna opcja na uzyskanie pomocy finansowej. Nie każda firma decyduje się na taki krok. Pożyczka online dla zadłużonych dostępna jest w nielicznych firmach pozabankowych na rynku finansowym w Polsce.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych

Chwilówki są dobrym rozwiązaniem dla osób zadłużonych i potrzebujących pieniędzy, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni, że zadłużenie spłacimy w krótkim terminie. Nie każdy jednak ma taką możliwość i woli pożyczyć większą kwotę pieniędzy na dłuższy czas. Zadłużenie rozłożone na miesięczne, dogodne raty na pewno nie przyczyni się do powstania spirali zadłużenia. Jeżeli znajdujemy się w niezbyt ciekawej sytuacji materialnej, warto zainteresować się ofertą firm pozabankowych udzielających pożyczki pozabankowe dla zadłużonych osób.

Jak znaleźć dogodną ofertę pożyczek długoterminowych? Wystarczy wejść na stronę ratkomat.pl, która tego typu pożyczki oferuje. Nawet jeśli widniejemy w rejestrze BIK, mamy szansę ubiegać się o przyznanie kredytu, jeśli nie figurujemy w BIG. Pamiętajmy, że każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie i firma na podstawie różnorodnych parametrów ocenia naszą zdolność kredytową. Pożyczka pozabankowa dla zadłużonych pomoże rozwiązać nasze problemy finansowe w szybkim czasie. Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem może być ostatanią deska ratunku dla niektórych z nas.

Pożyczki dla zadłużonych na raty

Pożyczka na raty dla zadłużonych to jedna z najczęściej wybieranych produktów finansowych w firmach pozabankowych w Polsce. Same formalności ograniczone są do minimum, a pożyczka trafia na konto pożyczkobiorcy w bardzo szybkim czasie. Pożyczkodawcy, udzielając pożyczek, biorą pod uwagę w szczególności historię i zdolność kredytową wnioskującego. Oprócz pożyczek z gwarantem pożyczkobiorcy udzielają pożyczki na raty dla zadłużonych pod zastaw samochodu, nieruchomości, czy gruntu. Decydując się na pożyczkę pod zastaw auta, należy podpisać z firmą pozabankową specjalną umowę przywłaszczenia mienia, na podstawie której pożyczkodawca staje się w 51% właścicielem zastawionego samochodu. Pożyczka dla zadłużonych na raty pod zastaw nieruchomości, czy gruntu musi również zostać odpowiednio udokumentowana. Pamiętajmy jednak, że przed zdecydowaniem się na zaciągnięcie takiej pożyczki, warto przemyśleć sprawę dwa razy, aby finalnie nie utracić mienia. Dzięki pożyczce pod zastaw pożyczkobiorca ma szansę na uzyskanie wysokiej kwoty gotówki, nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pożyczki dla zadłużonych firm i przedsiębiorstw

Nie tylko osoby indywidualne mogą mieć problemy finansowe. Przedsiębiorstwa również mogą mieć problemy ze spłatą zobowiązania, gdzie dane firmy finalnie zostają wprowadzone do baz osób zadłużonych np. w Krajowym Rejestrze Długów. Na ratunek przedsiębiorcom stworzone zostały pożyczki dla zadłużonych firm. Instytucje pozabankowe udzielają pomocy finansowej firmom do kwoty rzędu od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy złotych. Trzeba jednak mieć na uwadze, że pożyczki dla firm zadłużonych są rzadko spotykane na rynku finansowym. Z pewnością taka pożyczka będzie wiązała się z ogromną liczbą formalności.

Co zrobić, gdy wciąż brakuje pieniędzy?

Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: co zrobić, gdy wciąż brakuje nam pieniędzy? Każdy z nas inaczej podchodzi do kwestii planowania budżetu miesięcznego, ale jedno jest pewne: jeśli co miesiąc brakuje nam „do pierwszego” czas zacząć planować budżet i sumiennie się go trzymać. Jeśli na naszym koncie widnieją zobowiązania z tytułu niezapłaconych rat, skontaktujmy się z bankiem – być może istnieje możliwość zmniejszenia kwoty raty, kosztem wydłużenia spłaty całości zadłużenia. Możemy także zapytać o możliwość wzięcia kredytu konsolidacyjnego, jeśli obciążeni jesteśmy kilkoma zobowiązaniami. (Jeśli masz na koncie kilka niespłaconych chwilówek, przeczytaj nasz wpis Jaki kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek?

Na początku każdego miesiąca planujmy wydatki i w pierwszej kolejności opłaćmy rachunki oraz raty ewentualnych kredytów. Resztę naszego budżetu rozplanujmy na bieżące wydatki konsumpcyjne. Oczywiście każdy ma inną sytuację finansową, ale jeśli mamy taką możliwość, postarajmy się co miesiąc odłożyć nawet niewielką kwotę. Wystarczy chociażby 20 zł – nawet te kilka złotych warto mieć odłożone na przysłowiową „czarną godzinę”. Jeśli posiadamy zadłużenie w banku, a sytuacja zmusiła nas do ponownego wzięcia kredytu, nic straconego – istnieją instytucje, które mogą nam użyczyć potrzebnej kwoty. Jednak by wyjść z zadłużenia i w jakimś stopniu ustabilizować swoją sytuację finansową, warto wprowadzić mądre nawyki takie jak dokładne planowanie budżetu. Systematyczność i sumienność pozwolą nam wyjść z zadłużenia.