BLOG

published at

Pożyczki pod hipotekę bez zaświadczeń – jakie warunki?

Pożyczki pod hipotekę bez zaświadczeń – jakie warunki?
Czeka Cię budowa domu? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zobacz, jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę pod hipotekę.

 

Pożyczka pod hipotekę bez żadnych zaświadczeń to znakomite rozwiązanie dla osób, które potrzebują pieniędzy, ale wolałyby nie korzystać z chwilówek, a kredyt pod hipotekę mógłby być poza ich zasięgiem ze względu na słabą historię kredytową. Pożyczki pod zastaw nieruchomości zdobywają coraz większą popularność i trudno się temu dziwić, ponieważ to jedno z najbardziej przyjaznych rozwiązań finansowych dostępnych na rynku. Dlaczego?

Kto może starać się o pożyczkę pod hipotekę

O pożyczkę pod hipotekę mogą starać właściwie wszyscy: osoby fizyczne i  firmy, bezrobotni i emeryci, osoby zadłużone, odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz takie, przeciwko którym toczy postępowanie prowadzi komornik, a także rolnicy. Ci ostatni to grupa zawodowa, której podania o udzielenie kredytu bardzo często banki odrzucają, motywując swoją odmowę niepewnym zabezpieczeniem kredytu – efekt pracy rolników zależy w dużej mierze od tak niedającego się przewidzieć czynnika, jak pogoda.

Pożyczka na jaki cel?

Pieniądze z pożyczki pod hipotekę pożyczkobiorca może przeznaczyć na dowolny cel. A zatem może za nie nabyć nieruchomość (dom, mieszkanie, ale także działkę rekreacyjną, budowlaną lub rolną), sfinansować aktualne wydatki, takie jakie wczasy, kupno samochodu, kupno sprzętu RTV i AGD, zbudować lub wyremontować dom/mieszkanie/siedzibę firmy. Warto również zaznaczyć, że pożyczka pod zastaw nieruchomości może posłużyć też do skonsolidowania kilku kredytów oraz do spłaty zobowiązań komorniczych. Tak szerokiego wachlarza możliwości próżno szukać w przypadku kredytu hipotecznego oferowanego przez banki – w tym przypadku cel jego zaciągnięcia musi być bardzo jasny określony, a w praktyce udzielany jest na sfinansowanie zakupu nieruchomości lub inwestycję budowlaną.

Co z osobami z negatywną historią kredytową?

Banki nie udzielają kredytów osobom ze słabą historią kredytową w BIK, co w znaczny sposób ogranicza grono ich potencjalnych klientów i powoduje, że wiele wspomnianych wcześniej grup może pożegnać się z marzeniami o takiej formie pomocy finansowej . Co prawda banki oferują również pożyczki hipoteczne, ale formalności przy ich udzielaniu są niejednokrotnie jeszcze bardzie skomplikowane niż przy staraniach o zwykły kredyt pod zastaw mieszkania. Potrzeba bowiem nie tylko wyceny nieruchomości i zawarcia umowy ubezpieczeniowej, ale także załatwieni pewnych kwestii w sądzie. Tymczasem pożyczki pod zastaw nieruchomości oferowane przez wiele firm parabankowych wszelkie formalności upraszczają do minimum, a stosowne dokumenty można wypełnić oczywiście poprzez internet.

Pożyczki bez BIK

Pożyczki hipoteczne są udzielane bez sprawdzania klienta w BIK i w innych bazach, bez zaświadczenia o dochodach (dla pożyczkodawców nie ma znaczenia, czy klient pracuje na umowie o pracę, umowie zleceniu albo umowie o dzieło, czy też w ogóle nie pracuje) oraz bez pisemnej zgody współmałżonka. Jedynym warunkiem otrzymania takiej pożyczki jest posiadanie odpowiedniego zabezpieczenia hipotecznego, którym może być dom, mieszkanie, działka budowlana lub dowolna inna nieruchomość (hipoteka musi być wpisana do księgi wieczystej nieruchomości).

Pożyczka pod zastaw a chwilówka

Pożyczka pod zastaw nieruchomości to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy z nieufnością podchodzą do ofert pożyczek chwilówek, wiedząc jednocześnie, że mogą sobie pozwolić na wydłużony okres spłaty pożyczki. W przypadku omawianych pożyczek wynosi on od 20 do 30 lat, przy średni oprocentowaniu między 7 a 9 proc. Przy rozłożeniu na tak wiele rat, comiesięczna spłata zobowiązania nie powinna w jakiś drastyczny sposób odbijać się na budżecie pożyczkobiorcy.

Pamiętajmy jednak, że pożyczka pod zastaw nieruchomości to zobowiązanie finansowe, które niesie ze sobą również zagrożenia. Jeśli z jakichś powodów pożyczkobiorca przestanie spłacać swoje  długi, pożyczkodawca może zwrócić się do komornika o pomoc w uregulowaniu należności, a całkowita utrata wypłacalności klienta może skutkować przejęciem nieruchomości przez pożyczkodawcę.

Ratkomat a pożyczki pod zastaw

Ratkomat w swojej ofercie nie przewiduje pożyczki pod hipotekę. Oceniana jest przede wszystkim zdolność kredytowa klienta, fakt, czy może przedstawić udokumentowany stały dochód i wiele innych czynników wpływających na wewnętrzny scoring. Ważnym aspektem dla Ratkomatu w przypadku udzielenia pożyczki jest również posiadanie stałego zameldowania na terytorium Rzeczpospolitej oraz ukończenie 20. roku życia i posiadanie dowodu osobistego przez potencjalnego klienta.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości

Podsumowując, pożyczka pod zastaw nieruchomości, jaką można otrzymać w firmie parabankowej, to ciekawa propozycja dla osób skłonnych zwracać pożyczone pieniądze przez lata. Tak forma pożyczania funduszy nie wyklucza, w przeciwieństwie to klasycznego kredytu hipotecznego w banku, wielu grup klientów. Obecnie firmy pożyczkowe maksymalnie uprościły proces przyznawania pożyczek hipotecznych i oferują je bez konieczności przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń – o zatrudnieniu czy o mocnej historii kredytowej w BIK.